Paliwa Grzewcze

W naszej ofercie znajdą Państwo węgiel każdej granulacji w atrakcyjnych cenach. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną, dlatego nasza oferta na sprzedaż węgla skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i podmiotów gospodarczych, firm, spółdzielni mieszkaniowych.

OLEJ OPAŁOWY LEKKI – dzięki niskiej zawartości siarki charakteryzuje się niską emisję spalin. Paliwo jakim jest olej opałowy – to oszczędność czasu i pieniędzy. A możliwość automatycznej regulacji temperatury zapewnia komfort w każdym pomieszczeniu, bez względu na pogodę i porę roku.

W ofercie posiadamy następujące asortymenty:

 1. ORZECH – cechuje się bardzo wysoką wartością opałową, która zapewnia maksymalną ilość ciepła przy niskiej spiekalności oraz stosunkowo małej ilości popiołu powstającego w wyniku jego spalania.
  Wartość opałowa: do 30 MJ/kg
 2. GROSZEK – to zmielony na mniejsze ziarna węgiel kamienny. Charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową przy najmniejszym współczynniku spiekalności i niskiej zawartości siarki oraz popiołu.
  Wartość opałowa: do 30 MJ/kg
 3. EKOGROSZEK – przedrostek „eko”, wskazuje na fakt, że jest to materiał opałowy bardzo przyjazny dla naszego środowiska – co w efekcie jego spalania produkowana jest stosunkowo niewielka ilość tlenku siarki, a także tlenku węgla, pyłów i innych szkodliwych produktów ubocznych. Charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową przy najmniejszym współczynniku spiekalności i niskiej zawartości siarki oraz popiołu.
  Wartość opałowa: do 28 MJ/kg
 4. KOSTKA – jest opałem przeznaczonym do spalania w piecach żeliwnych oraz stalowych. Niska zawartość siarki ogranicza osadzanie cząstek sadzy w przewodach kominowych. Niska zawartość popiołu umożliwia kilkudniową eksploatację bez konieczności czyszczenia komory spalania. Niska zdolność spiekania wyklucza powstanie szlaki.
  Wartość opałowa: do 31 MJ/kg
 5. MIAŁ – to propozycja, która przy niskiej cenie połączonej z kalorycznością i wydajnością przy zastosowaniu odpowiednich pieców jest jednym z najtańszych i najbardziej efektywnych systemów ogrzewania. Charakteryzuje się odpowiednią wilgotnością, niską zwartością siarki oraz brakiem zanieczyszczeń (kamienie, piasek itp. ) oraz wysoką kalorycznością.
  Wartość opałowa: do 28 MJ/kg
 6. WĘGIEL BRUNATNY – alternatywa paliwa grzewczego do węgla kamiennego. Stosowany jest jako paliwo, gdyż zawartość węgla jest stosunkowo duża, wynosi bowiem 62 – 75%. Węgiel brunatny dzieli się również na miękki oraz twardy.
  Wartość opałowa: do 20 MJ/kg
 7. PELET – nie zanieczyszcza znacząco środowiska i jest w pełni ekologicznym rozwiązaniem kwestii ogrzewania budynków. Tworzy bowiem w procesie spalania jedynie niewielką ilość popiołu i innych związków chemicznych. Pelet to innowacyjny opał, dzięki któremu w krótkim czasie możemy odczuć przyjemne ciepło. Co więcej, jego cena jest zaskakująco atrakcyjna. Wszystkie te cechy tworzą z niego niezwykle korzystny produkt, pozwalający uniknąć zatruwania środowiska.
  Wartość opałowa: do 26 MJ/kg

Oferowany asortyment proponujemy luzem oraz workowany.

Wyspecjalizowana kadra jest w stanie zapewnić Państwu obsługę na najwyższym poziomie, udzielić pomocy w wyborze odpowiedniego paliwa do państwa kotłów.

Węgiel który możemy Państwu zaoferować pochodzi z Polskich kopalni, ale w swojej ofercie posiadamy również towar z importu, który jakościowo nie odbiega od krajowego a jest znacznie tańszy. Wszystkie rodzaje węgla w zależności od ilości i odległości możemy dowieść w cenie węgla.

Transport: towar dowozimy autem wywrotką 2,5T, 4T oraz zestawem który może zabrać do 27 ton.

 • Transport: towar dowozimy autem wywrotką 2,5T, 4T oraz zestawem który może zabrać do 27 ton.
 • Rabaty: przy zakupie większych ilości udzielamy atrakcyjne rabaty!
 • Raty: dla emerytów i rencistów możemy rozłożyć płatność na dogodne raty.

Zamówienia na wszystkie rodzaje węgla można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w soboty od 8:00 do 13:00.

 Węgiel dostępny jest również na wszystkich naszych stacjach paliw.